KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933015
*
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 18:48:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 16:19:19
1
Vinnande bud
16/7 17:50:44
2
500 kr
16/7 17:50:44
1
600 kr (Budbetjänt)
16/7 17:53:00
2
700 kr
16/7 17:53:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Thure Wahlström
nr 1193 3015
Thure Wahlström
(1908-1998), Sverige
Oljemålning, "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/7 16:19:19 | 1 | Vinnande bud |
16/7 17:50:44 | 2 | 500 kr |
16/7 17:50:44 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/7 17:53:00 | 2 | 700 kr |
16/7 17:53:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Thure Wahlström
Thure Sigurd Wahlström, svensk bildkonstnär född 1908 i Karlshamn, död där 1998.Läs mer om Thure Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wahlström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37